Stroje kąpielowe

Już niedługo urlopowicze i urlopowiczki zaczną zjeżdżać się do wszystkich nadmorskich kurortów. Wszyscy będą epatować roznegliżowanymi ciałami i wylegiwać się na miękkich nadwodnych piaskach.  Tym samym zacznie się plażowa moda. Od zakrytych jednoczęściowych kostiumów po bikini.

Strój kąpielowy typu bardotka zapoczątkował film „I Bóg stworzył kobietę”, a w nim Brigitte Bardot w skąpym jak na te czasy stroju.  Tak oto zapoczątkowała modę na półnagie ciała. W latach osiemdziesiątych na plażach pojawiły się stringi dla bardziej śmiałych plażowiczek.  Dzisiaj mamy też plażę nudystów, gdzie wszyscy bez skrępowania paradują bez ubrania na plaży.

Strój kąpielowy jednoczęściowy typu sportowego nosimy na basen i do bardziej sportowego pływania. Stroje kąpielowe jednoczęściowe z usztywnianymi miseczkami dla kobiet nie lubiących odsłaniać brzucha, ale za to pragnące pięknego i efektownego wyglądu na plaży. Mamy także stroje kąpielowe sportowe dwuczęściowe, których górna część wygląda jak sportowy biustonosz i do tego majtki typu bokserki z dłuższymi nogawkami.

Strój kąpielowy dwuczęściowy dla kobiet które lubią być zauważane. Jest to strój najbardziej odpowiedni dla kobiet o smukłych kształtach. Kobiety o bardziej obfitych kształtach powinny wybierać stroje jednoczęściowe. Stroje można dobrać do odpowiedniej figury, osoby pracujące w sklepach z bielizną zapewne dobiorą strój odpowiedni dla naszego typu figury. Bikini jest najbardziej odpowiednie do opalania, wtedy mamy odsłoniętą największą ilość naszego ciała.

Stroje kąpielowe są wykonane ze specjalnych materiałów szybkoschnących. Są to poliestry, które po wyjściu z wody szybko wysychają na słońcu. W tym sezonie króluje kolor żółty więc stroje kąpielowe w tym kolorze najpewniej będą pojawiać się nad naszym Bałtykiem.

Rozmiary strojów kąpielowych znajdziemy w rozmiarach od 36-48, zapewne w sklepach z odzieżą dla puszystych znajdziemy większe rozmiary. Jednak najlepszym rozwiązaniem dla niejednej sylwetki będzie możliwość dobrania stroju do figury. Większość kobiet w Polsce nie ma jednakowego rozmiaru góry stroju i dołu, dlatego niektóre sklepy wprowadziły zakupy tych części osobno, tak by każda kobieta dopasowała odpowiedni rozmiar do swojej sylwetki.

W ciucholandach także znajdziemy szeroki wachlarz strojów kąpielowych. Najczęściej spotykanymi markami w strojach sportowych to: Adidas, Speedo, Nike. Stroje kąpielowe jednoczęściowe i typu bikini na plażę najczęściej będziemy mogły spotkać  takich firm jak: Atmosphere, Dorothy Perkins, Marks&Spencer, F&F, Next, Esprit, H&M, New Look i Top Shop. Jak już było napisane we wcześniejszych postach w w sklepach z odzieżą używaną niejednokrotnie znajdziemy stroje kąpielowe z metkami. Pozostałe stroje są w bardzo dobrym lub dobrym stanie. Zachęcamy do buszowania w lumpeksach.

Jesteś właścicielem sklepu z odzieżą używaną? Zapraszamy do wypełnienia formularza obok i zapoznania się z nasza ofertą.

NAPISZ DO NAS

imię i nazwisko

firma

email

treść